Ogłoszenia Aktualności Poradniki i artykuły Cennik O firmie Pomoc Kontakt
przetwarzanie danych
Lokale Weselne
Kontakt z Portalem
663 577 636
Wyszukiwarka Logowanie

Co zamiast kwiatów na ślub?

« powrót
Co zamiast kwiatów na ślub?

Coraz częściej Państwo Młodzi rezygnują z przyjmowania kwiatów od gości. Owszem, cięte kwiaty są piękne i wiele kobiet uwielbia je przyjmować, jednak po dniu wesela nie ma już co z nimi zrobić. Zazwyczaj zajmują cały pokój i po prostu... stoją. Nie są ani praktyczne ani nie przetrwają próby czasu. Zwłaszcza kiedy wesele odbywa się w lecie i trafi na upały, cięte kwiaty więdną w przeciągu kilku dni. Nic więc dziwnego, że odchodzi się od zwyczaju dawania kwiatów podczas składania życzeń. Czym jednak można je zastąpić?

 

Zazwyczaj już na zaproszeniu na ślub umieszczane są wierszyki na temat preferencji Pary Młodej i jest to bardzo dobry pomysł. Dotyczą one zazwyczaj alkoholi, kuponów do gier liczbowych czy też innych przedmiotów, które później przydadzą się m.in.: w urządzaniu domu. Najlepiej wcześniej się zastanowić, co sprawiłoby nam większą radość niż kwiaty i będzie stanowiło zdecydowanie trwalszą pamiątkę. Podpowiadając naszym gościom, jakie przedmioty nas ucieszą, zaoszczędzimy im czasu na poszukiwanie odpowiedniego podarunku. Pomysłów na prezent zamiast kwiatów jest bardzo wiele, jak i możemy stworzyć swój własny.

 

Najczęściej wybierane zamiast kwiatów
Jak już wspomniano kwiaty można zastąpić wybranym gatunkiem alkoholu. Najczęściej jest nim wino, ponieważ wiele osób marzy o własnej piwniczce z winami. W dodatku można z ich otwierania uczynić swoistą tradycję- na każdą rocznicę wypijając butelkę. W ten sposób będziemy celebrować każdego roku swoje małżeństwo i wznosić toast za gości, którzy uczynili nam przyjemność kupując dla nas trunek. Popularne są również inne alkohole np.: whisky czy nalewki. Wszystko to zależy od naszych preferencji. Innym pomysłem są kupony lotto lub zdrapki. Mogą one przynieść nam dużo szczęścia, a zgromadzone z nich pieniądze przeznaczymy na spełnienie planów czy marzeń. Ponadto wiele osób decyduje się na zbiórkę na cele charytatywne np.: na chorą osobę, dom dziecka, hospicjum czy schronisko dla zwierząt. To bardzo szlachetny gest, jednak pamiętajmy, że wcześniej lepiej jest ustalić z placówką czy przyjmie od nas pieniądze lub np.: przybory szkolne dla dzieci. Nie zawsze jej kierownik może wyrazić na to zgodę, z różnych powodów.

 

Ciekawe formy prezentów
W miarę upływu czasu, młodzi decydują się na coraz to ciekawsze formy prezentów. Popularne stają się płyty CD oraz książki. Jeśli obydwoje lubicie słuchać muzyki lub czytać, może być to rzeczywiście znakomity pomysł. W książkach goście mogą napisać również kilka słów od siebie, co będzie pamiątką po weselu. Inni decydują się na kawy i herbaty. Miłośnicy gorących napojów z przyjemnością będą się nimi raczyć z myślą o gościach weselnych. Musimy jednak liczyć się z tym, że nie każdy zna nasz gust. Jeśli wybieramy takie konkretne produkty, wskażmy jeszcze o jaki ich rodzaj nam chodzi np.: książki kryminalne lub herbaty liściaste. Wówczas unikniemy niedomówień i w pełni będziemy zadowoleni z prezentu. Kolejnym pomysłem na zastąpienie kwiatów są bilety, karty podarunkowe i vouchery. Zapewnią nam one wiele rozrywki i pozwolą spędzić razem więcej czasu. Mogą to być bilety do kina czy teatru, bony zakupowe, vouchery na masaż dla dwojga, skok ze spadochronem, kursy lub pobyt w ciekawych miejscach. Warto zrobić podczas wyjazdu kilka zdjęć i wysłać gościom wraz z podziękowaniem.

Opinie klientów
Wszystkie oceny
Średnia ocena: 0.0/5 na podstawie 0 opinii.
Opinie klientów
Komentarze użytkowników
Brak komentarzy.

Autor
Komentarz
Kod z obrazka
Token przeładuj token