Ogłoszenia Aktualności Poradniki i artykuły Cennik O firmie Pomoc Kontakt
przetwarzanie danych
Lokale Weselne
Kontakt z Portalem
663 577 636
Wyszukiwarka Logowanie

Jak usadzić gości na weselu?

« powrót
Jak usadzić gości na weselu?

Usadzenie gości na weselu nie jest wcale takie proste. Jedni ze sobą nie rozmawiają, inni chcą koniecznie zająć miejsca przy sobie, różnią się oni również wiekiem, poglądami i podziałem na rodzinę i przyjaciół. Z tego względu należy dokładnie zaplanować, kto gdzie będzie siedział. Istnieje kilka zasad wobec których możemy to zrobić. I oczywiście nie zapomnijmy o winietkach, które ustalą porządek miejsc i pomogą szybko odnaleźć gościom swój stolik.

 

Zanim jednak zaplanujemy usadzenie gości, należy zadecydować w jakim ustawieniu będą stoły. Mogą one stać rzędami po długości sali lub łączyć się w kwadracie. Wszystko to zależy również od możliwości, jakie daje nam rozmiar i układ sali weselnej. Na honorowym miejscu powinni siedzieć Państwo Młodzi. Reszta stołów może być dowolnie rozplanowana. Zapewne obsługa lokalu podpowie nam jak najlepiej rozplanować ich ustawienie i jak najczęściej ono wygląda. Natomiast usadzeniem gości musimy się zająć sami.

 

Etykieta dyplomacji- sposób na usadzenie gości

Być może ktoś z Was miał podczas studiów do czynienia z usadzaniem gości na spotkaniach dyplomatycznych. Ta metoda może się okazać niezwykle pomocna podczas planowania miejsc dla gości weselnych. Najpierw warto podzielić ich na tych najbliższych, w skład których będzie wchodzić bliska rodzina np.: rodzice, rodzeństwo, dziadkowie, rodzice chrzestni, dalszą rodzinę czyli ciotki, wujków i kuzynostwo, a następnie przyjaciół, znajomych i np.: sąsiadów. Oczywiście grupy te zależne są od wielkości naszego wesela. Kiedy już dokonamy podziału, usadzamy gości ważnych jak najbliżej siebie, a mniej ważnych w dalszych stolikach. Osobny stolik warto zaplanować dla dzieci, by nie nudziły się one podczas rozmów dorosłych i mogły poznać rówieśników. Poza tym warto starsze osoby usadzić blisko parkietu, by miały one zapewnioną rozrywkę, nawet jeśli same nie wykażą chęci do zabawy lub ze względu na stan zdrowia nie będą mogły w niej uczestniczyć. Co ważne- nie wolno nam rozsadzać par ani nie zaleca się sadzania ich naprzeciwko siebie. Po prostu musimy znaleźć im odpowiednie miejsca.

 

Moi i Twoi goście czy towarzystwo mieszane?

Jedni zalecają rozdzielenie gości na tych ze strony Panny Młodej i Pana Młodego, inni zachęcają do integracji towarzystwa. Który sposób jest lepszy? Z reguły wybiera się ten drugi, ale w umiarkowanym stopniu. Usadźcie dwie pary z jednej rodziny obok siebie i dwie pary z drugiej na przeciwko nich. W ten sposób będą one znajdować się zarówno w towarzystwie dobrze znanym, jak i mogą poznać kogoś nowego. Warto także kierować się wiekiem gości, by mieli oni wspólne tematy do rozmowy czy też podczas nich mogli doszukać się wspólnych zainteresowań czy nawet znajomych. Wesele to okazja do zapoznania ze sobą członków rodziny i przyciół z obydwu stron. Poza tym, jeśli towarzystwo całkowicie nie będzie im odpowiadać, mogą zmienić miejsce, nikt ich do niego nie przykuwa. Zazwyczaj na weselu, w miarę upływu czasu, i tak wszyscy się już kojarzą i zmieniają miejsca na takie, jakie im najbardziej odpowiadają.

 

Jeśli nadal nie jesteście przekonani, jak usadzić swoich gości podczas wesela, możecie skorzystać z pomocy naszego Wedding Plannera- http://www.slubeo.pl/wedding-planner.html. Wystarczy założyć bezpłatne konto i zalogować się w serwisie, by otrzymać dostęp do Waszego osobistego centrum planowania ślubu. Pomaga ono po kolei zaplanować wszystkie elementy ślubu i wesela, w tym ustawienie stolików i usadzenie gości. Oszczędzi Wam więc wiele trudu oraz wydatków, które wiązałyby się z zatrudnieniem specjalisty.

Opinie klientów
Wszystkie oceny
Średnia ocena: 0.0/5 na podstawie 0 opinii.
Opinie klientów
Komentarze użytkowników
Brak komentarzy.

Autor
Komentarz
Kod z obrazka
Token przeładuj token