Ogłoszenia Aktualności Poradniki i artykuły Cennik O firmie Pomoc Kontakt
przetwarzanie danych
Lokale Weselne
Kontakt z Portalem
663 577 636
Wyszukiwarka Logowanie

Sala weselna – za co płacimy?

« powrót
Sala weselna – za co płacimy?

Nieprawieni w organizacji wesela z pewnością są zdania, że towarzyszący wokół ślubnych przygotowań szum to jedynie grubo przesadzone kaprysy przyszłych Nowożeńców. Bo przecież, co takiego może być do załatwienia poza rezerwacją sali weselnej? I tu właśnie rodzi się pierwszy i najważniejszy dylemat - za co bowiem tak naprawdę bulimy horrendalne niekiedy kwoty, decydując się na wybór danego lokalu?

 

Wbrew pozorom wynajęcie określonego wnętrza wcale nie jest to tak proste jak mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać. Sama kwestia estetyczna, a więc dekoracje i miejsce usytuowania danego lokum to zaledwie mały „pikuś” przy ogromie wielu innych detali wiążących się ściśle z najmem określonego obiektu. To, na co w głównej mierze powinniśmy bowiem zwrócić uwagę to zwłaszcza cena, jaką właściciel ośrodka weselnego liczy sobie za osobę. Niekiedy warunkiem niezbędnym rezerwacji wybranej przez nas sali jest posiadanie właściwej liczby zaproszonych na uroczystość gości. W wielu miejscach obowiązuje zasada –im więcej bawiących się, tym niższe płatności.

 

Nie bez znaczenia pozostaje również sprawa uiszczenia opłat za uczestniczące w imprezie dzieci. Niekiedy za maluchy zaliczające się do konkretnej kategorii wiekowej nie pobiera się żadnych kwot, bądź sumy o połowę niższe. Niestety jednak takie udogodnienie nie stanowi normy, więc niczym podpiszemy umowę z danym domem weselnym, warto abyśmy zorientowali się dokładnie w tym, co dany ośrodek ma nam do zaoferowania. Tak drobne z pozoru detale stanowią w praktyce niesamowitą redukcję wydatków zwłaszcza, jeżeli w tym szczególnym dniu towarzyszyć Parze Młodych ma nie jeden brzdąc. Zupełnie zróżnicowane są także i pułapy cenowe dotyczące obsługi – fotografa, kamerzysty, zespołu muzycznego.

 

Na całokształt sumy widniejącej na rachunku spory wpływ ma również kwestia atrakcji dodatkowych. Pod tym kryją się przykładowo fontanny czekolady, pokazy fajerwerków, popisy barmańskie, ogródek przeznaczony do dyspozycji gości, bufet w formie szwedzkiego stołu, jako element uzupełniający serwowane menu, tort, luksusowy apartament dla Nowożeńców, alkohol nabywany bezpośrednio w pakiecie z posiłkami itd. Wszystko to ma swoje konkretne ceny, które następnie składają się na pełne koszty konieczne do pokrycia. Detalami, o których wielokrotnie się zapomina w momencie rezerwacji pomieszczenia jest między innymi kwestia dekoracji. Często za skomponowanie swej własnej aranżacji trzeba również zapłacić. Nierzadko, jako koszty dodatkowe uznawane są także klimatyzacja, udostępnienie placu parkingowego przed obiektem oraz postawienie ochrony przed wejściem do lokalu.

 

Zupełnych drobiazgów, o których zwyczajnie się nie pamięta jest jeszcze sporo i w zasadzie są one uzależnione zwłaszcza od konkretnych propozycji ściśle określonych obiektów. W wielu przypadkach warto się więc osobiście potargować, gdyż daje to szansę na znaczące zredukowanie stawek cenowych obowiązujących za poszczególne wyżej wymienione elementy lub ogólnej kwoty, jaką trzeba zapłacić za daną salę weselną.

Opinie klientów
Wszystkie oceny
Średnia ocena: 0.0/5 na podstawie 0 opinii.
Opinie klientów
Komentarze użytkowników
Brak komentarzy.

Autor
Komentarz
Kod z obrazka
Token przeładuj token