Ogłoszenia Aktualności Poradniki i artykuły Cennik O firmie Pomoc Kontakt
przetwarzanie danych
Lokale Weselne
Kontakt z Portalem
663 577 636
Wyszukiwarka Logowanie

Wybieramy wino na wesele

« powrót
Wybieramy wino na wesele

Planując wesele coraz więcej osób decyduje się na to, aby zaproponować w tym dniu swoim gościom wino. Wybór tego trunku jest jednak bardzo duży – jak wybrać więc odpowiednie wino na wesele.

Ile wina należy kupić na wesele?
To pytanie, na które dosyć ciężko jest odpowiedzieć jednoznacznie. Wybór ilości wina uzależniony jest po pierwsze od ilości gości, a po drugie od tego, czy na weselu podajemy tylko wino, czy może jeszcze jakiś inny alkohol. Jeżeli decydujemy się na podanie wina i jeszcze innego alkoholu – a tak jest najczęściej, zadanie jest nieco ułatwione, ponieważ nawet w sytuacji gdyby wina było nieco za mało, to goście będą mogli częstować się jeszcze innym alkoholem. Natomiast jeżeli decydujemy się na zakup tylko wina, to dobrze przyjąć, że optymalnym rozwiązaniem będzie jedna butelka na osobę dorosłą. Oczywiście mimo wszystko lepiej kupić tego wina więcej, aby nagle podczas przyjęcia alkoholu nie zabrakło.

Wino na pierwszy toast?
Coraz częściej odchodzi się od podawania gościom szampana na pierwszy toast. Zastępuje się go właśnie winem – i jest to świetny pomysł. Jeżeli decydujemy się na wino warto zadbać o to, aby miało bardzo dobry smak, ponieważ goście będą je pić jeszcze przed jedzeniem. Wino musi być też odpowiednio schłodzone. Ile kupić wina na pierwszy toast? Jedna butelka wina powinna wystarczyć na około dziesięć kieliszków – tak więc trzeba to obliczyć proporcjonalnie do liczby gości, którzy pojawią się na przyjęciu weselnym.

Białe czy czerwone
Wybór rodzaju wina to trudne zadanie. Zastanawiamy się bowiem czy ma to być wino białe, czerwone. Może wytrawne czy półwytrawne? Wybierając wino na wesele warto wybrać nieco tańsze, ale takie, które nie jest na co dzień dostępne w supermarketach. Zadbajmy o to, aby nie było to popularne, masowo produkowane wino, którego siarkowy smak zepsuje tylko smak potraw podawanych na przyjęciu weselnym.

Najlepszym rozwiązaniem będzie wino półwytrawne lub półsłodkie – unikajmy win wytrawnych. Nie ma też większego sensu, aby dobierać wino do menu, ponieważ na weselu serwuje się tyle rozmaitych potraw, że byłoby to ogromnym problemem. Świetnym rozwiązaniem są wina z takich krajów jak Australia, Chile, Bułgaria, Nowa Zelandia czy Gruzja.

Jeżeli decydujemy się na wino czerwone to lepiej jeżeli będą te lżejsze trunki. Unikajmy bardzo mocnych oraz ciężkich win, które tylko przyćmią smak serwowanych potraw. Z kolei decydując się na wino białe, dobrym rozwiązaniem będzie coś owocowego i delikatnego.

Wino zamiast kwiatów
Nieodzownym podarunkiem od gości weselnych dla pary młodej są kwiaty. Niestety tak naprawdę podczas całego tego ślubnego zamieszania brakuje w ogóle czasu na to, aby cieszyć się ich pięknem. Wiele par decyduje się więc na to, aby zasugerować swoim gościom obdarowanie ich winem, zamiast kwiatami W tym celu wystarczy zaznaczyć taką informację na zaproszeniu – na przykład w formie krótkiego wierszyka, kilku zdań. Otrzymane wino można wypić jeszcze na weselu wspólnie z gośćmi lub zorganizować swoją osobistą piwniczkę z trunkami.

Opinie klientów
Wszystkie oceny
Średnia ocena: 0.0/5 na podstawie 0 opinii.
Opinie klientów
Komentarze użytkowników
Brak komentarzy.

Autor
Komentarz
Kod z obrazka
Token przeładuj token