Ogłoszenia Aktualności Poradniki i artykuły Cennik O firmie Pomoc Kontakt
przetwarzanie danych
Lokale Weselne
Kontakt z Portalem
663 577 636
Wyszukiwarka Logowanie

Kiedy rozpocząć przygotowania do ślubu i wesela?

« powrót
Kiedy rozpocząć przygotowania do ślubu i wesela?

Wyznaczyliście już datę tego wyjątkowego dnia jakim jest ślub. Jednak to dopiero początek - organizacja wesela to nie lada wyzwanie. Kiedy najlepiej rozpocząć przygotowania, aby w dniu ślubu wszystko było dopięte na ostatni guzik?

Zorganizowanie ślubu i przyjęcia weselnego to ogromne wyzwanie. Trzeba zarezerwować salę, wynająć fotografa, orkiestrę, załatwić mnóstwo formalności. To wszystko może nieco przerażać – jednak jeżeli dokładnie zaplanujecie poszczególne elementy organizacyjne, wszystko od razu wyda się prostsze. Podpowiadamy kiedy zająć się organizacją poszczególnych spraw. Pamiętajcie jednak, że nasz plan jest orientacyjny – nie musicie stosować się do niego obowiązkowo, jednak z pewnością bardzo pomoże Wam w organizacji tego wyjątkowego dnia.

Rok przed ślubem
Tak, przygotowania warto rozpocząć już na rok przed planowanym weselem. Wiele osób robi to jeszcze wcześniej – dotyczy to na przykład rezerwacji lokalu, w którym odbywać się będzie przyjęcie weselne. A więc co warto zrobić na rok przed ślubem? Przede wszystkim zorganizujcie spotkanie obydwu rodzin i ustalcie na nim oczekiwania poszczególnych stron. Już na rok przed ślubem warto też zarezerwować fotografa, na którym Wam zależy. Terminy u tych najlepszych fotografów są niekiedy bardzo odległe, dlatego im wcześniej znajdziecie odpowiedniego fotografa, tym lepiej. To również odpowiednia chwila aby znaleźć lokal, w którym chcecie wyprawić przyjęcie weselne. Podobnie jak w przypadku fotografów – na te najlepsze lokale trzeba czekać bardzo długo, tak więc nie można zwlekać z rezerwacją wymarzonej sali.

Dziesięć miesięcy przed ślubem
To najlepszy czas na to, aby zamówić weselną orkiestrę, bądź też DJ-a – w zależności od Waszych upodobań. Na tym etapie dobrze będzie jeżeli określicie też budżet jaki chcecie przeznaczyć na ślub. Warto skorzystać na przykład z kalkulatorów ślubnych, które dostępne są on-line. To bardzo pomoże precyzyjniej określić poszczególne wydatki. Jest to też doskonały czas na to aby rozpocząć poszukiwania wymarzonej sukni ślubnej i stroju dla pana młodego. Przygotujcie również wstępną listę gości, którzy mają Wam towarzyszyć w tym wyjątkowym dniu.

Pół roku przed ślubem
Tutaj dobrze będzie jeżeli określicie już ostateczną listę gości, następnie wybierzcie zaproszenia. Zaproszenia na ślub warto rozesłać wcześniej, tak aby goście mogli zarezerwować ten termin. Jest to ważne zwłaszcza w sezonie wakacyjnym, kiedy wiele osób planuje urlop na przykład za granicą, co również wymaga wcześniejszej rezerwacji. Jeżeli chcecie stworzyć listę prezentów – to również warto to zrobić właśnie teraz.

Cztery miesiące przed ślubem
Na cztery lub trzy miesiące przed ślubem dobrze jest przejrzeć wszystkie niezbędne dokumenty. Sprawdzić czy są ważne i czy żadnego nie brakuje. Jeżeli planujecie jeszcze przed weselem poprawę wyglądu – na przykład zabiegi kosmetyczne, wizyty u stomatologa, to jest to właśnie najlepszy czas na podjęcie tych działań. To też dobry moment, aby kupić obrączki.

Dwa miesiące przed ślubem
Potwierdźcie wszystkie terminy – u fotografa, czy też u kamerzysty, rezerwację lokalu weselnego. To odpowiedni moment na rezerwację wizyty u kosmetyczki i fryzjera, chociaż czasami zdarza się tak, że te wizyty zarezerwować trzeba jeszcze wcześniej. To też odpowiedni czas, aby dokładnie ustalić wszelkie, nawet najmniejsze szczegóły weselnego przyjęcia, takie jak na przykład usadzenie gości przy stołach albo zarezerwowanie dla nich transportu.

Tydzień przed ślubem
Jest to czas na to, aby ostatecznie zamknąć listę gości i przygotować na stoły weselne wizytówki. Dobrze jeżeli przygotujecie również taki ostateczny scenariusz ślubu, co zdecydowanie pomoże ograniczyć stres w tym dniu. Warto spotkać się też z księdzem, aby omówić przebieg całej ceremonii w kościele.

Opinie klientów
Wszystkie oceny
Średnia ocena: 0.0/5 na podstawie 0 opinii.
Opinie klientów
Komentarze użytkowników
Brak komentarzy.

Autor
Komentarz
Kod z obrazka
Token przeładuj token